Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

10 godzin tańców. Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca w Lubsku [ZDJĘCIA]

Redakcja
Tancerze z Zielonej Góry, Gorzowa, Żar, Sulęcina, Sulechowa, Świebodzina, Krosna Odrzańskiego i wielu innych miejscowości pokazało swoje umiejętności na pierwszym Polsko-Niemieckim Festiwalu Tańca, który odbył się w sobotę, 22 kwietnia w Lubsku.

Na pierwszy Festiwal Tańca, który odbył się w hali rekreacyjno-sportowej w Lubsku, przyjechało z pewnością ponad tysiąc tancerzy, trudno byłoby się doliczyć, bo niektórzy młodzi artyści występowali w kilku formacjach jednego zespołu. 

Zaprezentowało się łącznie 121 zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Już od godziny 8 można było trenować w hali. Oficjalne otwarcie nastąpiło około godziny 10.00. Aż do godziny dwudziestej odbywały się pokazy tańców nowoczesnych w różnych kategoriach wiekowych. Turniej podzielono na trzy części. W pierwszej wystartowało 48 zespołów, w drugiej 34, a w trzeciej 39. Artystom towarzyszyli nie tylko opiekunowie grup, ale także rodzice, często dziadkowie i rodzeństwo. Jednocześnie w hali było nawet dwa tysiące osób. Parking wypełniony był autobusami i samochodami osobowymi aż po trawniki. Przyjechali uczestnicy z Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp., Przytocznej, Skwierzyny, Krosna Odrzańskiego, Świebodzina, Żar, byli obecni też gospodarze oraz artyści z Legnicy, Bielan Wrocławskich i Szczecina.

Startować można było, należąc do dziecięcych i młodzieżowych zespołów działających w szkołach, domach kultury i innych placówkach polskich i niemieckich. Wiek uczestników od 6 do 21 lat.

Dostępne były kategorie taneczne: inscenizacja taneczna, show dance, formacja tańca jazzowego, formacja tańca modern jazz, formacja  disco show, formacja hip hop, teatr tańca i inne propozycje taneczne.

Kategorie wiekowe: 4- 6 lat, 6 - 9 lat (rocznik 2008), 9 - 11 lat (rocznik 2008 – 2006), 12 – 14 lat (rocznik 2005 – 2003), 15 - 17 lat (rocznik 2002 – 2000), od 18 – 21 lat (rocznik 1999 – 1996).



  

Czas występu nie mógł przekroczyć czterech minut. Teatry tańca miały do 5 minut.

Kiedy zakończyła się trzecia tura tańców i rada artystyczna udała się ona obrady młodzież skorzystała jeszcze raz z parkietu i muzyki, aby tańczyć według własnych gustów.
Tancerze z Zielonej Góry, Gorzowa, Żar, Sulęcina, Sulechowa, Świebodzina, Krosna Odrzańskiego i wielu innych miejscowości pokazało swoje umiejętności na pierwszym Polsko-Niemieckim Festiwalu Tańca, który odbył się w sobotę, 22 kwietnia w Lubsku. Na pierwszy Festiwal Tańca, który odbył się w hali rekreacyjno-sportowej w Lubsku, przyjechało z pewnością ponad tysiąc tancerzy, trudno byłoby się doliczyć, bo niektórzy młodzi artyści występowali w kilku formacjach jednego zespołu. Zaprezentowało się łącznie 121 zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Już od godziny 8 można było trenować w hali. Oficjalne otwarcie nastąpiło około godziny 10.00. Aż do godziny dwudziestej odbywały się pokazy tańców nowoczesnych w różnych kategoriach wiekowych. Turniej podzielono na trzy części. W pierwszej wystartowało 48 zespołów, w drugiej 34, a w trzeciej 39. Artystom towarzyszyli nie tylko opiekunowie grup, ale także rodzice, często dziadkowie i rodzeństwo. Jednocześnie w hali było nawet dwa tysiące osób. Parking wypełniony był autobusami i samochodami osobowymi aż po trawniki. Przyjechali uczestnicy z Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp., Przytocznej, Skwierzyny, Krosna Odrzańskiego, Świebodzina, Żar, byli obecni też gospodarze oraz artyści z Legnicy, Bielan Wrocławskich i Szczecina. Startować można było, należąc do dziecięcych i młodzieżowych zespołów działających w szkołach, domach kultury i innych placówkach polskich i niemieckich. Wiek uczestników od 6 do 21 lat. Dostępne były kategorie taneczne: inscenizacja taneczna, show dance, formacja tańca jazzowego, formacja tańca modern jazz, formacja disco show, formacja hip hop, teatr tańca i inne propozycje taneczne. Kategorie wiekowe: 4- 6 lat, 6 - 9 lat (rocznik 2008), 9 - 11 lat (rocznik 2008 – 2006), 12 – 14 lat (rocznik 2005 – 2003), 15 - 17 lat (rocznik 2002 – 2000), od 18 – 21 lat (rocznik 1999 – 1996). Czas występu nie mógł przekroczyć czterech minut. Teatry tańca miały do 5 minut. Kiedy zakończyła się trzecia tura tańców i rada artystyczna udała się ona obrady młodzież skorzystała jeszcze raz z parkietu i muzyki, aby tańczyć według własnych gustów. Eliza Gniewek-Juszczak
Tancerze z Zielonej Góry, Gorzowa, Żar, Sulęcina, Sulechowa, Świebodzina, Krosna Odrzańskiego i wielu innych miejscowości pokazało swoje umiejętności na pierwszym Polsko-Niemieckim Festiwalu Tańca, który odbył się w sobotę, 22 kwietnia w Lubsku. Na pierwszy Festiwal Tańca, który odbył się w hali rekreacyjno-sportowej w Lubsku, przyjechało z pewnością ponad tysiąc tancerzy, trudno byłoby się doliczyć, bo niektórzy młodzi artyści występowali w kilku formacjach jednego zespołu. Zaprezentowało się łącznie 121 zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Już od godziny 8 można było trenować w hali. Oficjalne otwarcie nastąpiło około godziny 10.00. Aż do godziny dwudziestej odbywały się pokazy tańców nowoczesnych w różnych kategoriach wiekowych. Turniej podzielono na trzy części. W pierwszej wystartowało 48 zespołów, w drugiej 34, a w trzeciej 39. Artystom towarzyszyli nie tylko opiekunowie grup, ale także rodzice, często dziadkowie i rodzeństwo. Jednocześnie w hali było nawet dwa tysiące osób. Parking wypełniony był autobusami i samochodami osobowymi aż po trawniki. Przyjechali uczestnicy z Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp., Przytocznej, Skwierzyny, Krosna Odrzańskiego, Świebodzina, Żar, byli obecni też gospodarze oraz artyści z Legnicy, Bielan Wrocławskich i Szczecina. Startować można było, należąc do dziecięcych i młodzieżowych zespołów działających w szkołach, domach kultury i innych placówkach polskich i niemieckich. Wiek uczestników od 6 do 21 lat. Dostępne były kategorie taneczne: inscenizacja taneczna, show dance, formacja tańca jazzowego, formacja tańca modern jazz, formacja disco show, formacja hip hop, teatr tańca i inne propozycje taneczne. Kategorie wiekowe: 4- 6 lat, 6 - 9 lat (rocznik 2008), 9 - 11 lat (rocznik 2008 – 2006), 12 – 14 lat (rocznik 2005 – 2003), 15 - 17 lat (rocznik 2002 – 2000), od 18 – 21 lat (rocznik 1999 – 1996). Czas występu nie mógł przekroczyć czterech minut. Teatry tańca miały do 5 minut. Kiedy zakończyła się trzecia tura tańców i rada artystyczna udała się ona obrady młodzież skorzystała jeszcze raz z parkietu i muzyki, aby tańczyć według własnych gustów.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto