Allegro na Pol`and`Rock Festiwal: morze atrakcji, bez morza plastiku

Materiał partnera zewnętrznego Allegro
Żeby nie utonąć w morzu plastiku Allegro opracowało ciekawy plan. Strefę Allegro na festiwalu Pol`and`Rock (wcześniej Woodstock) odwiedza ponad 30 000 tysięcy ludzi i to właśnie tam odbyły się ekologiczne wydarzenia, warsztaty i rozmowy na szczycie. Allegro od 10 lat zaskakuje uczestników Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Tym razem oprócz dobrej zabawy zorganizowano całą masę wydarzeń, które mogą zmienić życie na bardziej eko. Co to znaczy #BeSmart #WasteLess? Jak być eko na i po festiwalu?

Allegro na Pol`and`Rock Festiwalu pojawiło się już po raz dziesiąty. Festiwalowicze każdego roku przygotowani są na inne atrakcje, a strefa Allegro nigdy nie zawodzi. Tym razem w strefie Allegro oprócz dobrej zabawy był czas i miejsce na rozmowy, spotkania, działania i warsztaty w stylu eko. Ekologia jest modna? Być może, ale to od nas zależy, w jakiej kondycji będzie planeta w następnych stuleciach. Allegro zdaje sobie sprawę z tego, że eko to już nie tylko moda, ale pomysł na siebie, styl życia. W strefie Allegro o tym jak być eko na co dzień opowiadali ludzie, którzy zajmują się tym tematem zawodowo.

#BeSmart #WasteLess co to w ogóle znaczy?

Najpierw z zachodu dotarła do nas idea zero waste. Trudna do realizacji, wymagająca 100 % zaangażowania. Zero waste to próba funkcjonowania bez produkowania śmieci, to przemyślane zakupy, naturalne produkty i własne wytwory. Zdecydowanie szerszym echem obiło się tzw less waste, czyli ograniczenie produkcji śmieci, ponowne wykorzystywanie opakowań i pozytywny recykling. Allegro postanowiło wykorzystać te trendy i zarazić nimi większe grono osób. Przez strefę Allegro na Pol`and`Rock Festiwalu przewijają się tysiące ludzi i to właśnie dla nich przygotowane są wszystkie eko wydarzenia. Pol`and`Rock Festiwal to nie tylko dobra muzyka, to przede wszystkim wyjątkowe spotkania. W strefie Allegro można było spotkać m.in. Kasię z ograniczamsie.pl, Szymona Majewskiego, Filipa Chajzera i Ryfkę z szafasztywniary.pl

Allegro zorganizowało zabawę w stylu eko

W zeszłym roku na tym samym festiwalu Allegro rozdało odwiedzającym ponad 11 000 plastikowych butelek. W tym roku planowało nie zużyć ani jednej. Jak to było możliwe? Allegro zapewniło wodę do picia, którą można było uzupełnić swoje butelki i bidony. Jednym z gadżetów festiwalowych Allegro była wielorazowa butelka na wodę. Atrakcyjną ofertę strefy, Allegro przygotowało we współpracy z osobami, które od lat obecne są na najpopularniejszej polskiej platformie sprzedażowej.

Allegro do zabawy zaprosiło uczestników Najpiękniejszego Festiwalu Świata na:

  • wycieczkę po EKOlabiryncie, który z założenia miał zmienić podejście do ekologii nawet największych sceptyków,
  • warsztaty przygotowywania domowych kosmetyków, prowadzone przez pracowników drogerii BetterLand, która sprzedaje swoje produkty na Allegro od lat,
  • warsztaty tworzenia tzw woskowijek, prowadzone przez firmę Miody Krupiec, która postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o ekologiczne opakowania,
  • warsztaty tworzenia wielorazowych woreczków na owoce i warzywa, realizowane przez osoby związane z Sakwabag,
  • warsztaty tworzenia biżuterii z ubrań,
  • nagranie wideo życzeń dla planety, które zostaną zamknięte w kapsule czasu i odtworzone ponownie za 100 lat.

Nie zabrakło atrakcji, które od lat cieszą się dużą popularnością. Po raz kolejny można było oglądać koncerty z wysokości ponad 30 metrów.

Wielkie Koło Allegro od lat przyciąga tłumy. W 2018 roku Pol’and’Rock z powietrza oglądało ponad 13 000 gości.

Oprócz tego zorganizowany został Fashion Freak Show, czyli pokaz najciekawiej przebranych uczestników festiwalu. Allegro nie zapomniało też o tych, którzy nie mogli przyjechać na Pol`and`Rock Festiwal. W tym roku wszyscy chętni mogli poczuć festiwalową energię i uczestniczyć w relacjach na żywo. Codziennie przez 30 minut Filip Chajzer i Szymon Majewski łączyli się z widzami na Facebooku. Reporterzy pokazali, czym żyje festiwal, jak bawili się festiwalowicze, co się dzieje w strefie Allegro i czym jest akcja #BeSmart #WasteLess.

Pol`and`Rock Festiwal bardziej eko

Festiwale na całym świecie przechodzą ekologiczną rewolucję. Zamiast jednorazowych kubków są wielorazowe sprzedawane za kaucją, zamiast sztucznych słomek te wykonane z bambusa albo wielokrotnego użytku, zamiast plastikowych opakowań są papierowe, zamiast niepotrzebnych bibelotów reklamowych - ciekawe gadżety, które ułatwiają życie nie tylko na festiwalu. Podobnie Pol’and’Rock Festiwal podejmuje ekologiczne działania, podnosi świadomość festiwalowiczów. W tym roku po raz drugi zorganizowana została akcja “Zaraz będzie czysto”.

“Bardzo cieszymy się, że Allegro jest z nami także w tym roku. Jak wiecie, dbamy o czystość na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, organizując akcję “Zaraz Będzie Czysto”, tym większą radością jest dla nas fakt, że Allegro organizuje strefę pod hasłem #BeSmart #WasteLess i edukuje oraz zachęca do większej dbałości o środowisko. Razem możemy więcej. Kto wie może wkrótce będziemy nie tylko największym festiwalem w Europie, ale i tym najczystszym!” - mówi Jerzy Owsiak, prezes fundacji WOŚP.

W strefie Allegro na festiwalowiczów czekały gadżety, które ułatwią życie na festiwalu, ale są też pożyteczne w życiu codziennym. Wszystko w ramach założeń #BeSmart #WasteLess.

Chcesz wiedzieć więcej?

Wejdź na polandrock.allegro.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Allegro na Pol`and`Rock Festiwal: morze atrakcji, bez morza plastiku - Portal i.pl

Wróć na kostrzynnadodra.naszemiasto.pl Nasze Miasto