Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Charytatywny koncert z udziałem Łukasza Łyczkowskiego, 5 RANO i Kufajki Rencisty. Pomóżmy pani Agnieszce w leczeniu

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Łukasz Łyczkowski z zespołem 5 RANO wystąpią w koncercie charytatywnym w sobotę, 3 lutego o godzinie 18.00 w SDK
Łukasz Łyczkowski z zespołem 5 RANO wystąpią w koncercie charytatywnym w sobotę, 3 lutego o godzinie 18.00 w SDK Jacek Katos
Agnieszka Kubańska i jej mąż Marek w sierpniu ub.r. jadąc na motorze zostali uderzeni przez jadący za nimi pojazd. Panią Agnieszkę helikopter zabrał do szpitala. Miesiąc była w śpiączce. Dziś wymaga specjalistycznego leczenia. To właśnie dla niej w sobotę odbędzie się koncert charytatywny, w którym usłyszymy m.in. Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO i Kufajkę Rencisty.

Podczas koncertu, który rozpocznie się w sobotę, 3 lutego, o godzinie 18.00, w Sulęcińskim Ośrodku Kultury, zaplanowano m.in. licytacje, kiermasz, słodkie ciasta oraz dużą dawkę muzyki. Wstęp na imprezę to 40 zł. Przychód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie Agnieszki Kubańskiej.

Łukasz Łyczkowski z zespołem 5 RANO wystąpią w koncercie charytatywnym w sobotę, 3 lutego o godzinie 18.00 w SDK

Charytatywny koncert z udziałem Łukasza Łyczkowskiego, 5 RAN...

Zbiórka pieniędzy na leczenie pani Agnieszki

Maż pani Agnieszki podkreśla, że całe dotychczasowe życie dawał sobie radę bez pomocy innych, jednak znalazłem się w takiej sytuacji, że został zmuszony zwrócić się z ogromną prośbą do ludzi o dobrych sercach o pomoc finansową. Trwa zbiórka na leczenie i rehabilitację na Siepomaga.pl Brakuje jeszcze 179 653 zł. Do tej pory udało się uzbierać 86 tys. zł. Łukasz Łyczkowski i inni muzycy mają nadzieję, że dzięki koncertowi na konto pani Agnieszki wpłyną kolejne pieniądze.
Małżeństwo Kubańskich nigdy nie pomyślało wcześniej, że przyjdzie mu się borykać z takimi problemami. Kiedy wracali z wycieczki do rodzinnego Sulęcina zdarzył się wypadek. Od tej chwili życie rozpadło się na kawałki…
Stan obrażeń i komplikacje po wypadku Agnieszki Kubańskiej były tak duże, że przez miesiąc była w śpiączce. Dziś jest osobą ze złamanym rdzeniem kręgowym. W wyniku uderzenia o asfalt został uszkodzony wzrok, straciła zęby, ma bardzo mocno potrzaskaną miednicę, której lekarze ze względu na brak czucia w nogach nie podejmują się operować.

Potrzeba jest rehabilitacja, sprzęt medyczny. Pomóżmy pani Agnieszce

Przed rodziną Kubańskich bardzo duże wydatki, związane z leczeniem i rehabilitacją choćby górnej połowy ciała. Trzeba też kupić sprzęt medyczny jak wózek elektryczny, szyny najazdowe na schody, podnośnik wannowy. No i jakoś przystosować mieszkanie na potrzeby osoby niepełnosprawnej. Nie mówiąc już o samochodzie, którym można by przewozić panią Agnieszkę na leczenie.
Mąż pani Agnieszki także doznał obrażeń, doznał złamania łopatki, kości krzyżowej, był cały potłuczony. Trudno mu dziś samemu radzić sobie ze wszystkim.
- Nigdy żadne z nas nie chciało znaleźć się w takiej sytuacji, by być uzależnione od innych osób. Rozmawialiśmy o tym kilka razy. Niestety nieuwaga kierującego samochodem jadącym za nami doprowadziła do tego, że moja żona została osobą niepełnosprawną wymagającą ciągłej opieki – mówi pan Marek.
Państwo Kubańscy przed wypadkiem prowadzili aktywny tryb życia. Uwielbiali podróże, poznawanie nowych miejsc i ludzi. Potrafili czerpać z życia pełnymi garściami i cieszyć się codziennymi drobnostkami. Teraz, gdy są zamknięci w czterech ścianach, czują się źle nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Takie koncerty jak ten sobotni podnoszą ich na duchu. I z góry wszystkim, którzy ich wesprą serdecznie dziękują.

W sobotę będzie megakoncert. Nie może Cię na nim zabraknąć

Uczestnicy sobotniego wydarzenia – zapewnia SDK - mogą spodziewać się niezapomnianego wieczoru. Koncerty, na których występuje Łukasz Łyczkowski & 5 RANO to prawdziwe rockowe show. Charyzmatyczny wokal, jak i muzyka, spodobają się wszystkim miłośnikom dobrych brzmień.
Tego wieczoru na scenie wystąpi również Kufajka Rencisty. Kapela, która łączy brzmienia rockowe, punkowe z nutą reggae. Zespół od początku był zaangażowany we wsparcie pani Agnieszki i jej męża Marka. Będzie coś dla ducha i ciała, bo czekać będzie nie tylko pyszne ciasto.

Przeczytaj także:

Zobacz wideo - Łukasz Łyczkowski:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Charytatywny koncert z udziałem Łukasza Łyczkowskiego, 5 RANO i Kufajki Rencisty. Pomóżmy pani Agnieszce w leczeniu - Zielona Góra Nasze Miasto

Wróć na kostrzynnadodra.naszemiasto.pl Nasze Miasto