Dominika Podhajecka idzie jak burza! Wywalczyła kolejny medal Mistrzostw Polski w tenisie!

Renata Hryniewicz
To już piąty medal rangi mistrzowskiej utalentowanej lubuszanki.
To już piąty medal rangi mistrzowskiej utalentowanej lubuszanki. Archiwum Dominika Podhajecka
Kolejny świetny występ zanotowały w grzy podwójnej reprezentantki GKT Smecz Górzyca i KT GAT Gdańsk Martyną Mackiewicz. Na kortach TENIS PARK w Kołobrzegu w dniach 23-30.06.2018 r. wywalczyły brązowy medal letnich Mistrzostw Polski Skrzatek.

Oto relacja trenera Daniela POdhajeckiego (ojciec Dominiki) z mistrzostw:
Dominika i Martyna pierwszą rundę miały wolną i czekały na rywalki lepsze z pary Nika Hurkacz (Stow. REDECO SiR Wrocław) i Martyna Śrutwa (Lubińskie Centrum Tenisowe TOP TENIS Lubin) - Melania Rybarkiewicz (Legia Warszawa) i Maria Wojtaszczyk (Akademia Tenisowa A. Kobierski Łódź). „Nasze” zawodniczki w drugiej rundzie mistrzostw pewnie pokonały (6:2, 6:1) parę Hurkacz (siostra naszego najlepszego obecnie tenisisty) - Śrutwa. W ćwierćfinale imprezy Dominika i Martyna skutecznie zrewanżowały się za Halowe Mistrzostwa Polski w Sobocie parze Sonia Bojarska (WTS Orzeł Warszawa) i Karolina Gołda (Akademia Tenisowa MASTERS Radom) wygrywając mecz 6:1, 6:2. W półfinale turnieju po niezwykle emocjonującym, pełnym zwrotów wydarzeń meczu uległy 5:7, 4:6 parze rozstawionej z nr 2 - Oriana Gniewkowska (Sopot Tenis Klub) i Laura Stypuła (TS IDEA SPORT Toruń). W tak niezwykle wyrównanym meczu zabrakło przede wszystkim sportowego szczęścia, wystarczy nadmienić, iż zawodniczka GKT Smecz Górzyca i gdańszczanka prowadziły w pierwszym secie już 5:2, a w dalszej części seta miały nawet 2 piłki setowe, ale rywalki za każdym razem wygrywały tzw. złote piłki (system bez przewag). Podobnie w drugim secie przy stanie 4:5 dla rywalek decydowała złota piłka. Zamiast stanu 5:5 trafiona nieczysto przez rywalkę ramą rakiety piłka przetoczyła się nie do odbioru na stronę naszych zawodniczek kończąc mecz. Ostatecznie Oriana i Laura zostały mistrzyniami Polski, pokonując w finale (6:2, 6:4) Monikę Stankiewicz i Weronikę Ewald (rozstawione z nr 1 - obie KT GAT Gdańsk).

To już piąty medal rangi mistrzowskiej utalentowanej lubuszanki. Wcześniej Dominika zdobyła 4 srebra Krasnalek (do lat 10 - 2 w singlu i 2 w deblu w Puszczykowie i Piotrkowie Trybunalskim).