ICT zasponsoruje mural dla mieszkańców Kostrzyna. To Wy wybierzecie, jaki projekt ozdobi ścianę w centrum miasta

Artykuł sponsorowany ICT Poland
Firma ICT Poland działa w Kostrzynie już od 20 lat! Z okazji zbliżającego się jubileuszu firma postanowiła zrobić coś nie tylko dla pracowników firmy, ale dla wszystkich kostrzynian. Na ścianie budynku przy ul. Niepodległości 5 pojawi się ogromny, piękny mural. Jak będzie wyglądał? To już zależy od Was!

To nie jest pierwszy raz kiedy ICT Poland działa w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu, co oznacza, najprościej mówiąc, że dba o lokalną społeczność, w której obrębie działa. Ta znana firma niejednokrotnie wspierała rozmaite akcje charytatywne, sport, czy kulturę. Teraz postanowiła zrobić coś, czego do tej pory jeszcze nie robiła.

Jak już wspomnieliśmy firma niebawem będzie obchodzić swoje 20. urodziny. Tym razem, ze względów na sytuację epidemiologiczną nie będzie wielkiej fety, ale kilka wydarzeń towarzyszących (o tym przeczytacie w tekście poniżej) oraz prezent dla mieszkańców Kostrzyna w postaci muralu.

Trzy projekty znanych artystów

Firma skontaktowała się z kilkoma wykonawcami takich wielkopowierzchniowych malowideł. – Przy tworzeniu projektów zaznaczyliśmy, że ma to być mural nawiązujący do naszej miejscowości, dlatego też zależało nam, aby pojawiły się na nich miejsca charakterystyczne dla Kostrzyna, a także ukazujące przyrodę naszego miasta – wyjaśnia nam Michał Wrembel, Dyrektor Generalny ICT Poland

Ostatecznie wyłoniono trzy najciekawsze projekty. Ich autorami są Justyna Frąckiewicz, Justyna Hołubowska oraz Dawid Ryski. Ale który okaże się tym najlepszym z najlepszych? To już zależy od mieszkańców!

- Zależało nam na tym, aby to mieszkańcy zdecydowali, który mural ma zostać na malowany na ścianie budynku na ul. Niepodległości 5. Na naszym fanpage’u na Facebooku (ICT Poland Kostrzyn nad Odrą; www.facebook.com/ICTPL.Official) pojawią się te trzy projekty, a ten, który zdobędzie największą liczbę głosów wygra – mówi Kamila Gazińska, Specjalista ds. komunikacji. Głosowanie rozpocznie się 28 czerwca i potrwa do 12 lipca. Wystarczy jeden klik, by oddać swój głos i mieć wpływ na to, jaki mural pojawi się na mapie Kostrzyna.

W rozmowie z nami pracownicy ICT Poland zaznaczają też, że ta akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie dobra współpraca z władzami miasta, które zdecydowały się udostępnić powierzchnię na mural i poparły ideę znanej firmy.

Mieszkańcom pomysł przypadł do gustu

Chociaż konkurs na mural jeszcze się nie rozpoczął, to o tej akcji już pozytywnie wypowiadają się kostrzynianie. Firma na swoim profilu na Facebooku udostępniła krótką informację o tym, co szykuje w związku ze zbliżającym się jubileuszem firmy. Internauci już piszą, że jest to „świetna sprawa” i „wspaniały pomysł”, że czekają „na finał tego przedsięwzięcia” oraz, że cieszy ich fakt, iż firma zechciała upiększyć miasto.

O tym, który mural zwyciężył dowiemy się 15 lipca. To właśnie tego dnia firma poda wyniki głosowania i równocześnie zleci wykonanie projektu, z kolei sam mural pojawi się na ul. Niepodległości 5 we wrześniu tego roku.

ICT zasponsoruje mural dla mieszkańców Kostrzyna. To Wy wybierzecie, jaki projekt ozdobi ścianę w centrum miasta

ICT Poland działa w Kostrzynie już od 20 lat! Zaczynała od dwóch produktów. Dziś wytwarza ich ponad 250 i szykuje moc atrakcji dla pracowników i mieszkańców

ICT Poland to firma, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Na lokalnym rynku działa nieprzerwanie od 20 lat. Tradycją firmy jest świętowanie tak ważnych wydarzeń, jak „okrągłe” jubileusze. W tym roku jednak ze względu na panującą sytuację firma zmieniła zamysł świętowania 20-lecia. Co się wydarzy?

Zanim przejdziemy do świętowania 20-lecia przez firmę, kilka słów o samym ICT Poland i jego historii. Możecie być pozytywnie zaskoczeni tym, jak bardzo firma rozwinęła się na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Przedstawione przez nas dane są naprawdę imponujące!

Zaczynali od 2 produktów. Teraz mają ich ponad 300!

ICT zasponsoruje mural dla mieszkańców Kostrzyna. To Wy wybierzecie, jaki projekt ozdobi ścianę w centrum miasta
ICT zasponsoruje mural dla mieszkańców Kostrzyna. To Wy wybierzecie, jaki projekt ozdobi ścianę w centrum miasta

ICT Poland to międzynarodowa firma z lokalnym patriotyzmem, która jest częścią włoskiej Industrie Cartarie Tronchetti powstałej w 1976 roku w prowincji Lukka. W Polsce, w Kostrzynie nad Odrą, firma funkcjonuje od 2001 roku. Przez ten czas stała się jedną z największych fabryk wyrobów z bibułki higienicznej w Europie.

ICT Poland jest właścicielem i producentem rozpoznawalnej marki Foxy. Jednocześnie firma produkuje też marki prywatne dla znanych sieci handlowych - głównie w Polsce i Niemczech.

- Od samego początku nasza firma zarządzana jest przez polskich menadżerów, którzy ogromną wagę przywiązują do wspierania lokalnego patriotyzmu. Od lat chętnie propagujemy i prowadzimy liczne działania społeczne, sportowe i edukacyjne w kostrzyńskim regionie – informuje Małgorzata Kaźmierczak-Dubaj, Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Administracji.

Firma rozwijała się (i rozwija nadal) w zawrotnym tempie. Przykład? Na początku działalności ICT Poland produkowało tylko 2 produkty: jeden papier toaletowy i jeden ręcznik kuchenny. Teraz w Kostrzynie produkowanych jest ponad  250 rożnych rodzajów produktów z bibułki tissue! Są to papiery toaletowe, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne i kosmetyczne. Potencjał produkcyjny bibułki tissue przedstawia się w liczbie 210 000 ton rocznie! Pod tym względem ICT Poland jest drugą fabryką w Europie działającą w tym sektorze. Każdego dnia spod firmy odjeżdża 150 samochodów ciężarowych z produktami ICT, a w piątki, ponad 200! Wszystko to możliwe jest dzięki ponad 500 osobom pracującym w firmie.

Firma, która dba nie tylko o swój interes

Warto podkreślić, że ICT w naszym regionie słynie nie tylko z tego, że jest jednym z liderów na europejskim rynku w swojej branży. Kostrzyńska firma wspiera lokalną społeczność. Szczególnie można było to zauważyć w trudnym okresie pandemii koronawirusa, z jakim przyszło nam się zmierzyć. ICT Poland nie tylko dostarczało środki higieniczne do szpitali i placówek opiekuńczo – leczniczych, ale również przekazało zawrotną kwotę dla szpitala w Gorzowie. Taka pomoc trwała przez dobrych kilka miesięcy, a w tamtym czasie była nieoceniona. To nie wszystko.

Szkoły i przedszkola z Kostrzyna regularnie dostają dostawy produktów od ICT Poland. Na wsparcie firmy mogą liczyć też kluby sportowe (Stal Gorzów i KS AZS Gorzów). Ale nie tylko. Firma prowadzi też akcję „Foxy pomaga dzieciom”, sponsoruje Małą Akademię Jazzu i Konkurs o Złoty Lizak.

Na 20 – lecie będzie mural, loteria i quiz

- Mamy spore plany z okazji zbliżającego się 20-lecia firmy. Co prawda w tym roku świętować będziemy inaczej niż dotychczas, niemniej jednak liczę na to, że zarówno pracownicy ICT Poland, jaki i mieszkańcy Kostrzyna, chętnie dołączą do nas i wezmą udział w przygotowanych przez nas akcjach – mówi Michał Wrembel, Dyrektor Generalny ICT Poland.

Jedną z zaplanowanych akcji jest loteria dla pracowników firmy. – Do przygotowanej przez nas loterii zaprosiliśmy lokalnych przedsiębiorców. W loterii będzie można wygrać m.in. vouchery do restauracji, zabiegi upiększające, naprawę u mechanika, czy nawet zrobienie tatuażu. W ten sposób chcemy nie tylko dać pracownikom atrakcyjne nagrody, ale również wesprzeć usługodawców, którzy w związku z okresem pandemii ponieśli spore straty – wyjaśnia Tomasz Walicki, Dyrektor Marketingu ICT Poland.

Kolejną propozycją jest quiz, w który będą mogli wziąć udział nie tylko mieszkańcy Kostrzyna, ale też internauci obserwujący profil firmy na Facebooku. – Na naszym profilu pojawiać się będą pytania dotyczące naszej firmy. Poprawne odpowiedzi udzielane przez internautów będą oczywiście nagradzane. Warto śledzić nasz profil i włączyć się do naszej akcji – zachęca Kamila Gazińska, Specjalista ds. Komunikacji.

ICT zasponsoruje mural dla mieszkańców Kostrzyna. To Wy wybierzecie, jaki projekt ozdobi ścianę w centrum miasta

Do włączenia się w jubileusz firmy pozostaje nam wszystkich zachęcić i podkreślić, że działanie dla dobra ogółu ICT Poland ma swoim DNA! – Od lat budujemy silną kulturę organizacyjną, w której pracownicy są szczególnie ważni. To płynie z samej góry, od włoskiego managementu firmy. Przez te wszystkie lata w Kostrzynie staraliśmy się podążać w tym kierunku i rozwijać firmę nastawioną na dobre relacje z pracownikami – mówi Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Administracji ICT Poland, Małgorzata Kaźmierczak – Dubaj.

https://www.ictgroup.net/pl/kim-jestesmy/grupa/ict-poland-sp-zoo/kim-jestesmy
https://www.facebook.com/ICTPL.Official

ICT zasponsoruje mural dla mieszkańców Kostrzyna. To Wy wybierzecie, jaki projekt ozdobi ścianę w centrum miasta
ICT zasponsoruje mural dla mieszkańców Kostrzyna. To Wy wybierzecie, jaki projekt ozdobi ścianę w centrum miasta

Materiał oryginalny: ICT zasponsoruje mural dla mieszkańców Kostrzyna. To Wy wybierzecie, jaki projekt ozdobi ścianę w centrum miasta - Gazeta Lubuska

Dodaj ogłoszenie