Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kostrzyn utknął w korkach. Z powodu protestu rolników w Świecku przejazd przez miasto to istny koszmar!

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Z powodu blokady dawnego przejścia granicznego w Świecku wielu kierowców przekracza granicę w Kostrzynie nad Odrą. Efekt? Gigantyczne korki. Dojazd do Kostrzyna od strony Słońska i Słubic trwa ponad godzinę.
Z powodu blokady dawnego przejścia granicznego w Świecku wielu kierowców przekracza granicę w Kostrzynie nad Odrą. Efekt? Gigantyczne korki. Dojazd do Kostrzyna od strony Słońska i Słubic trwa ponad godzinę. Czytelnik
Protesty rolników w Świecku spowodowały powstanie ogromnych korków w Kostrzynie nad Odrą. Tysiące kierowców, którzy chcą przekroczyć granicę, wybierają właśnie Kostrzyn, co prowadzi do zatorów na drogach wjazdowych do miasta od strony Słubic i Słońska. Czas oczekiwania na przekroczenie granicy może wynosić nawet ponad godzinę.

Mieszkaniec Słubic musiał spędzić na drodze do Kostrzyna aż dwie godziny i dziesięć minut w poniedziałek, 26 lutego. Zwykle podróż ta trwa niecałą godzinę. Korki zaczynają się już przed wjazdem do Kostrzyna nad Odrą. Najbardziej zatłoczone są drogi od strony Słubic i Słońska. Tysiące kierowców kieruje się do przejścia granicznego w Kostrzynie, ponieważ rolnicy zablokowali w niedzielę przejście graniczne w Świecku. Sytuacja jest trudna dla osób pracujących w Niemczech, kierowców przejeżdżających przez Kostrzyn tranzytem oraz mieszkańców miasta. "Od kilkudziesięciu godzin poruszanie się po mieście to koszmar. Dojazd w rejon przejścia granicznego zajmuje około godziny, a przecież to niewiele ponad kilometr z centrum miasta" - narzeka jeden z mieszkańców.

Problem z mostem granicznym nad Odrą

Dodatkowy problem stanowi most graniczny nad Odrą w Kostrzynie, który próbują pokonywać kierowcy samochodów ciężarowych. Jednak na przeprawę mogą wjeżdżać jedynie pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 tony. Policja stoi na newralgicznym skrzyżowaniu w Kostrzynie i kieruje ciężarówki do innych przejść granicznych (w Gubinku lub Kołbaskowie).

Protesty rolników powodują korki w Kostrzynie nad Odrą

Początkowo rolnicy planowali blokadę dawnego przejścia granicznego w Świecku na miesiąc. Jednak po naciskach ze strony m. in. branży transportowej zdecydowali się ograniczyć strajk do jednej doby. Zgodnie z ustaleniami, Świecko zostanie odblokowane w poniedziałek, 26 lutego o godzinie 13.00.

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kostrzynnadodra.naszemiasto.pl Nasze Miasto