Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pełnia "Różowego Księżyca" widziana z woj. lubuskiego. Niezwykłe zdjęcia naszych Czytelników i redakcyjnych kolegów

(mich)
Nasz naturalny satelita nie tylko był dużo większy, ale również znacznie jaśniejszy w porównaniu do tradycyjnej pełni. Dzięki bliższej odległości Księżyca od Ziemi bez problemu można było gołym okiem zaobserwować znajdujące się na nim kratery. Zobaczcie zdjęcia naszych Czytelników i redakcyjnych kolegów.
Nasz naturalny satelita nie tylko był dużo większy, ale również znacznie jaśniejszy w porównaniu do tradycyjnej pełni. Dzięki bliższej odległości Księżyca od Ziemi bez problemu można było gołym okiem zaobserwować znajdujące się na nim kratery. Zobaczcie zdjęcia naszych Czytelników i redakcyjnych kolegów. Krzysztof Tuzimek
Gratka dla miłośników astronomii to mało powiedziane! Z wtorku na środę (z 7 na 8 kwietnia), mogliśmy podziwiać niesamowite zjawisko w postaci pełni Różowego Księżyca. Nasz naturalny satelita nie tylko był dużo większy, ale również znacznie jaśniejszy w porównaniu do tradycyjnej pełni.

To największa i najjaśniejsza pełnia, jaką mogliśmy podziwiać w 2020 roku. Księżyc znalazł się najbliżej Ziemi, co przyczyniło się do tego, że był o ok. 14 proc. większy i 30 proc. jaśniejszy niż w przypadku klasycznej pełni. Takie zjawisko astronomiczne nazywane jest pełnią "Różowego Księżyca", ale nie chodzi tu o jego kolor. Nazwa pochodzi bowiem od różowego koloru kwiatów floksów kwitnących w tym czasie.

Dzięki bliższej odległości Księżyca od Ziemi bez problemu można było gołym okiem zaobserwować znajdujące się na nim kratery. Naszym Czytelnikom i redakcyjnym kolegom, którzy tej nocy chwycili za aparaty, udało się zrobić niezwykłe zdjęcia. Zajrzyjcie do naszej galerii:

POLECAMY RÓWNIEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pełnia "Różowego Księżyca" widziana z woj. lubuskiego. Niezwykłe zdjęcia naszych Czytelników i redakcyjnych kolegów - Gazeta Lubuska

Wróć na kostrzynnadodra.naszemiasto.pl Nasze Miasto