Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podczas pokazu koni w Chróstach Wysińskich zaprezentowano najlepsze ogiery i ich potomstwo

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Pokaz ogierów w Chróstach Wysińskich  przyciągnął hodowców z różnych regionów Polski.
Pokaz ogierów w Chróstach Wysińskich przyciągnął hodowców z różnych regionów Polski. Edyta Łosińska-Okoniewska
Ogiery, źrebięta, a także ich matki zaprezentowano podczas Pokazu Ogierów w Stajni Prohipo Stables w Chróstach Wysińskich w gm. Liniewo. Uczestnicy mogli zobaczyć konie prezentujące najwyższy poziom genetyki i doskonałości hodowlanej.

Hodowcy koni szlachetnych z różnych regionów Polski spotkali się w Chróstach Wysińskich na Pokazie Ogierów. Wydarzenie zorganizowano w Stajni Prohipo Stables, gdzie zaprezentowano ogiery skokowe oraz ujeżdżeniowo-skokowe i ich potomstwo, jak również matki.

Pokaz był doskonałą okazją, aby zobaczyć osiągnięcia w hodowli tych zwierząt, a także ich możliwości. Zaproszeni goście mogli wymienić się również doświadczeniami. Trzeba podkreślić, że rynek hodowli koni w Polsce przechodzi dynamiczne zmiany. Jeszcze do niedawna głównym celem była rekreacja, obecnie dominują poszukiwania partnerów do sportu dla dzieci i młodzieży. Jazda konna stała się popularna, a tym samym i modna. To determinuje poszukiwania odpowiednich okazów. W tym procesie kluczowy jest ich charakter, zdrowie i osiągnięcia sportowe.

- Pokaz okazał się niezwykle ważny dla świata hodowli koni w Polsce - mówi Elżbieta Mallert, właścicielka Prohipo Stables, organizatorka wydarzenia. - Stał się on okazją nie tylko do prezentacji doskonałości rasowych zwierząt, ale także inspirującą wizją przyszłości. Niezaprzeczalną gwiazdą były oczywiście same ogiery, prezentujące najwyższy poziom genetyki i doskonałości hodowlanej. Jednak równie istotną częścią wydarzenia było ich potomstwo - źrebięta, które zwiastowały przyszłe sukcesy i osiągnięcia. Pokazując te młode czempiony, chcieliśmy podkreślić nie tylko potencjał ogierów, ale także wpływ matek na rozwój ich potomstwa.

Jak się okazuje, za każdym sukcesem ogiera stoi klacz - matka, która odgrywa kluczową rolę w procesie hodowlanym. To od niej często zależy większość cech, zarówno fizycznych jak i temperamentu przekazywanych na potomstwo.

- Dlatego też zachęcamy wszystkich hodowców do zwracania uwagi na matki, których wpływ na nasze konie jest nieoceniony - podkreśla Elżbieta Mallert.

Hodowla koni to przedsięwzięcie szalenie interesujące, ale także wymagające wiedzy, doświadczenia i czasu. Chociaż nie należy do najtańszych, to dobrze przemyślane i przy odpowiednich warunkach może stać się dostępne także i dla mniej zamożnych hodowców.

- Każda minuta spędzona z końmi przynosi nie tylko radość, ale także niezapomniane chwile obcowania z tymi wspaniałymi zwierzętami, które stają się naszymi przyjaciółmi i partnerami - dodaje Elżbieta Mallert. - Dlatego też zachęcamy do świadomego planowania hodowli, z uwzględnieniem zarówno kosztów utrzymania jak i długoterminowych celów. Niech więc będzie to zachęta dla wszystkich miłośników koni. Jednocześnie zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach, do podziwiania piękna i doskonałości naszych koni oraz do dzielenia się pasją i osiągnięciami.

Warto nadmienić, że czempionat źrebiąt ras szlachetnych odbędzie się 31 sierpnia 2024 roku, a zakończy aukcją źrebiąt i koni.

- Bądźcie z nami, świętując wspólnie pasję i piękno polskiej hodowli koni - zauważa właścicielka Stajni Prohipo Stables w Chróstach Wysińskich.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto