Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rządowy program budowy 100 obwodnic. Na liście znalazły się lubuskie miejscowości. Gdzie mieszkańcy poczują się bezpieczniej?

red.
W ramach rządowego programu w całym kraju powstanie 100 obwodnic o łącznej długości ok. 820 km. W których lubuskich miejscowościach zmniejszy się ruch i gdzie mieszkańcy poczują się bezpieczniej?

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej – to główne założenia opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Na budowę wszystkich 100 obwodnic rząd dał sobie czas do roku 2030. Koszt ich budowy wyniesie blisko 28 mld zł.

Budowa będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego (KFD) prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Do KFD wpływają środki z opłaty paliwowej, kredytów i pożyczek, głównie od międzynarodowych instytucji finansowych oraz z obligacji. Konto KFD zasilają ponadto wpływy z Elektronicznego Systemu Poboru Opłat. Istotnym źródłem wpływów do KFD będą również środki unijne, pochodzące z programów operacyjnych w ramach perspektywy 2014-2020 oraz 2021-2027.

Zobaczcie na następnych slajdach, gdzie w Lubuskiem powstaną obwodnice >>


Polecamy: Droga S3. To będzie najdłuższy w Polsce tunel drążony w skale. Drogowcy już dziś zapraszają na wirtualną przejażdżkę. Zobacz fantastyczną animację
W ramach rządowego programu w całym kraju powstanie 100 obwodnic o łącznej długości ok. 820 km. W których lubuskich miejscowościach zmniejszy się ruch i gdzie mieszkańcy poczują się bezpieczniej? Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej – to główne założenia opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Na budowę wszystkich 100 obwodnic rząd dał sobie czas do roku 2030. Koszt ich budowy wyniesie blisko 28 mld zł. Budowa będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego (KFD) prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Do KFD wpływają środki z opłaty paliwowej, kredytów i pożyczek, głównie od międzynarodowych instytucji finansowych oraz z obligacji. Konto KFD zasilają ponadto wpływy z Elektronicznego Systemu Poboru Opłat. Istotnym źródłem wpływów do KFD będą również środki unijne, pochodzące z programów operacyjnych w ramach perspektywy 2014-2020 oraz 2021-2027. Zobaczcie na następnych slajdach, gdzie w Lubuskiem powstaną obwodnice >> Polecamy: Droga S3. To będzie najdłuższy w Polsce tunel drążony w skale. Drogowcy już dziś zapraszają na wirtualną przejażdżkę. Zobacz fantastyczną animację Google Street View
W ramach rządowego programu w całym kraju powstanie 100 obwodnic o łącznej długości ok. 820 km. W których lubuskich miejscowościach zmniejszy się ruch i gdzie mieszkańcy poczują się bezpieczniej?
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kostrzynnadodra.naszemiasto.pl Nasze Miasto