Polonia Słubice postawiła kropkę nad „i”. W przyszłym sezonie zagra w III lidze

Paweł Górski
Zwycięstwo 1:0 nad Lechią II Zielona Góra zapewniło słubiczanom awans do III ligi Paweł Górski
Piłkarze Osiedle Sady Polonii Słubice nie zamierzali zawierzyć swojej przyszłości w ręce losu. W piątek 14 czerwca pokonali na wyjeździe Lechię II Zielona Góra i przypieczętowali awans do III ligi.

Przed ostatnią kolejką lubuskiej IV ligi wciąż nie znaliśmy jej mistrza. O miano to walczyły: liderująca Polonia Słubice oraz druga w tabeli Ilanka Rzepin. Dzieliły je zaledwie dwa punkty. Słubiczanie swój mecz ostatniej serii gier z Lechią II Zielona Góra rozegrali dzień wcześniej niż Ilanka, co oznaczało, że w przypadku wygranej Polonii wszystko byłoby już jasne, a każdy inny rezultat sprawiłby, że rzepinianie będą mieliby po co jechać w sobotę do Żar na pojedynek z Promieniem.

Ostatecznie ziścił się ten pierwszy scenariusz – podopieczni trenera Andrzeja Wypycha mieli swój los we własnych nogach i w pełni z tego skorzystali, pokonując Lechię II 1:0. Gol na wagę awansu padł w trzeciej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy. Wówczas piłkę w polu karnym gospodarzy otrzymał nieupilnowany Daniel Stadie i po chwili futbolówka załopotała w siatce.

Do przerwy Polonia prowadziła zatem 1:0, a trzeba zauważyć, że młodzi zielonogórzanie nie rozegrali wcale złej połowy. Dodatkowo po zmianie stron zepchnęli oni lidera do defensywy, wyraźnie dominując na murawie. W pewnym momencie gol wyrównujący wręcz wisiał w powietrzu, lecz Lechistom mocno brakowało wykończenia.

Słubiczanie utrzymali korzystny rezultat do samego końca, choć musieli bronić się przed licznymi atakami Lechii. Niemniej wynik poszedł w świat i już zakończeniu spotkania strzeliły korki od szampanów – awans Polonii stał się faktem.

Lechia II Zielona Góra – Osiedle Sady Polonia Słubice 0:1 (0:1)

• Bramka: Stadie (45+3).