Rowerem do 19 km od Kostrzyna nad Odrą. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 22 - 23 stycznia?

Newsroom 360
Newsroom 360
Poznaj najbliższą okolicę - trasy w promieniu 19 km od Kostrzyna nad Odrą
Poznaj najbliższą okolicę - trasy w promieniu 19 km od Kostrzyna nad Odrą gettyimages.com/V_Sot
Udostępnij:
Szukasz pomysłu na wycieczkę rowerową z Kostrzyna nad Odrą? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 22 - 23 stycznia przygotowaliśmy 5 ciekawych propozycji tras. Są różne pod względem trudności czy dystansu, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 19 km od Kostrzyna nad Odrą. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Zobacz, jakie trasy rowerowe w pobliżu Kostrzyna nad Odrą warto sprawdzić w weekend 22 - 23 stycznia.

Trasy rowerowe w pobliżu Kostrzyna nad Odrą

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 19 km od Kostrzyna nad Odrą, które wypróbowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Nim wyruszysz w drogę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 22 stycznia w Kostrzynie nad Odrą ma być 2°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 50%. W niedzielę 23 stycznia w Kostrzynie nad Odrą ma być 4°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 20%.

🚲 Trasa rowerowa: Zimowy Park Ujście Warty

 • Stopień trudności: 1
 • Dystans: 53,06 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 23 min.
 • Przewyższenia: 51 m
 • Suma podjazdów: 573 m
 • Suma zjazdów: 563 m

Trasę rowerową mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą poleca Kys30

Niedzielny rowerowy wypad do Parku Ujście Warty. Zaplanowanej trasy nie udało mi się w całości przejechać ze względu na kilka zdarzeń na trasie. Pierwszą poważną przeszkodą była silna śnieżyca w okolicach Kaleńska która towarzyszyła mi aż do Dąbroszyna. Śnieg padał tak intensywnie, że gdyby okulary miały wycieraczki to i tak nie nadążyły by odbierać padającego śniegu ;) Efektem tego był bałwan na rowerze oklejony cały mokrym sniegiem (temperatura 0°C) W Dąbroszynie śnieżyca ustała, lecz śnieg padał nadal, więc spróbowałem wjechać do parku i tu klops: z przedniego koła wylatało powietrze, okazało się że łatka którą przykleiłem tydzień temu w terenie puściła (FUCK!) Mokry i zmarznięty kleję dentkę i oduszczam sobie dalsze wojaże, czas wracać do domu (jakieś 30-parę kilometrów jeszcze przede mną)
Trasa w warunkach letnich należy do bardzo łatwych, a w warunkach zimowych to już nie jest tak kolorowo :)
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Wycieczka do Niemiec

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 156,01 km
 • Czas trwania wyprawy: 12 godz. i 45 min.
 • Przewyższenia: 124 m
 • Suma podjazdów: 2 315 m
 • Suma zjazdów: 2 269 m

Rowerzystom z Kostrzyna nad Odrą trasę poleca Kys30

Jedna z lepszych zeszłorocznych wycieczek po stronie Niemieckiej :) Wycieczkę przygotował i poprowadził Jarek

Bitwa o wzgórza Seelow – część operacji berlińskiej, była to jedna z ostatnich regularnych bitew Wehrmachtu. Walki trwały od 16 do 19 kwietnia 1945.

Blisko milion żołnierzy radzieckich z 1. Frontu Białoruskiego, dowodzonych przez marszałka Gieorgija Żukowa i 78 556 żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego gen. Stanisława Popławskiego, zaatakowało pozycje zwane "bramą do Berlina". Przeciwstawiło im się około 110 000 żołnierzy niemieckiej 9 Armii, dowodzonych przez generała Theodora Busse, w ramach Grupy Armii Wisła.

Bitwa na wzgórzach Seelow często jest włączana jako fragment bitwy o Odrę i Nysę, ale to w okolicach wzgórz Seelow rozegrały się najcięższe walki. Sama bitwa o Odrę i Nysę była początkiem operacji berlińskiej, a w jej konsekwencji doszło do bitwy pod Halbe.

Buckow:
W XIII wieku część ziemi lubuskiej wraz z obszarem Bukowa została nadana cystersom ze Śląska przez księcia krakowskiego i śląskiego Henryka Brodatego. W 1249 ziemia lubuska została utracona przez rozbitą dzielnicowo Polskę i po trzyletniej rywalizacji arcybiskupów Magdeburga i Marchii Brandenburskiej znalazła się w całości pod panowaniem Marchii. Najstarsza zachowiana wzmianka o miejscowości pod nazwą Buchowe pochodzi z 1253 roku. W latach 1373–1415 wraz z Marchią Brandenburską Buków znajdował się we władaniu Królestwa Czech. Mimo utraty ziem przez Polskę Buków jeszcze do 1424 wraz z diecezją lubuską był podporządkowany metropolii gnieźnieńskiej. 17 kwietnia 1432 miasto zostało zniszczone przez najazd husytów. W 1550 roku zostały potwierdzone prawa miejskie Bukowa. Pod koniec XVII wieku w mieście powstał pałac i park w stylu barokowym, przebudowany w XIX wieku w stylu klasycystycznym. W 1688 właścicielem majątku został Heino Heinrich von Flemming. Buków pozostał w posiadaniu rodu Flemmingów do 1945.

W 1701 miasto zostało częścią Królestwa Prus, a w 1871 zjednoczonych Niemiec. Po II wojnie światowej w 1945 Buckow wraz z położoną na zachód od Odry częścią ziemi lubuskiej znalazło się w radzieckiej strefie okupacyjnej Niemiec (wschodnia część po 696 latach powróciła w granice Polski). W 1948 rozebrano bukowski pałac. W latach 1949–1990 część NRD. Współcześnie Buckow jest najmniejszym miastem na obszarze historycznej ziemi lubuskiej.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Dębno-Dolsk-Dębno

 • Stopień trudności: 1
 • Dystans: 52,12 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 44 min.
 • Przewyższenia: 74 m
 • Suma podjazdów: 1 483 m
 • Suma zjazdów: 1 475 m

Kys30 poleca trasę mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą

Jak co niedzielę czas na rower, nadszedł grudzień w nocy temperatura spada poniżej zera. Trasę zaplanowałem na około 50 km, temperaturę dziś mamy nieco ponad 1°C. Trasa jest łatwa i ciekawa, pominąłem wiele atrakcji turystycznych Dolska, Różańska, czy Warnic (po prostu było za zimno na robienie zdjęć).
Przebieg trasy: Dębno-Mostno-Dolsk-Różańsko-Grzybno-Krężelin-Warnice-Smolnica-Dębno.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Dębno- Pszczelnik

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 50,18 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 38 min.
 • Przewyższenia: 85 m
 • Suma podjazdów: 1 455 m
 • Suma zjazdów: 1 453 m

Trasę rowerową mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą poleca Kys30

Wycieczka z Dębna do Pszczelnika. Przebieg trasy: Dębno, Mostno, Więcław, Barnówko, Dolsk, Pszczelnik, i z powrotem Pszczelnik, Ostrowiec, Barnówko, Dębno.
Ciekawym miejscem na trasie jest wieś Dolsk. W Dolsku oprócz pięknych plenerów znajdują się ciekawe zabytki. Pośrodku wsi znajduje się barokowy kościół z lat 1740-41 z kwadratową trójczłonową wieżą, przebudowaną w 1878. Następnym ciekawym obiektem leżącym w pobliżu południowego brzegu jeziora jest ruina pałacu w stylu neogotyku angielskiego, pierwotnie średniowieczny zamek, który otrzymał obecny wygląd w wyniku przebudowy w XVIII w. i następnie w latach 1828, 1845 i 1889. Park przypałacowy w stylu angielskim założony został w 1832 prawdopodobnie według projekt Petera Josepha Lenné; obecnie elementy kompozycji przestrzennej uległy znacznemu zatarciu. Ponadto na terenie parku stoi Dom Ogrodnika zbudowany w 1861, we wsi kuźnia z 1781 oraz ruina młyna wodnego z 1 połowy XIX w., o konstrukcji drewnianej ryglowej.
Celem wycieczki jest Pszczelnik a dokładniej pomnik litewskich lotników. W pobliskim lesie 17 lipca 1933 roku zginęli w katastrofie dwaj litewscy piloci Steponas Darius i Stasys Girenas, którzy samolotem Lituanica wystartowali z Nowego Jorku i zdołali przelecieć Atlantyk bez międzylądowań. Ich lot miał się zakończyć w oddalonym o 650 km Kownie. Jak ktoś lubi piękno przyrody i zabytki to polecam tą trasę.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: zima

 • Stopień trudności: 1
 • Dystans: 25,14 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 42 min.
 • Przewyższenia: 70 m
 • Suma podjazdów: 673 m
 • Suma zjazdów: 737 m

Trasę rowerową mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą poleca Kys30

Pierwszy dzień długiego weekendu. Śniegu dosypało, a w lesie zrobiło się naprawdę pięknie. Większość trasy prowadzi drogami leśnymi, śniegu na drodze do kostek, a temperatura -4°C. Piękno przyrody sowicie wynagrodziło nam dzisiejszą mini wycieczkę.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #8

Kross

Kross Hexagon 26 Czarny Biały Grafitowy Połysk 2021

1 170,00 zł1 089,00 zł-7%
miejsce #10

Goetze

Goetze Blueberry 28 niebieski 2018

749,00 zł
miejsce #11

Goetze

Goetze Eco 28 krem 2018

649,00 zł
miejsce #16

Romet

Romet Wagant brązowy 2018

1 749,99 zł
miejsce #19

Indiana

Indiana X-Road 4.0 28 Czarny 2021

2 099,99 zł
miejsce #20

Goetze

Goetze Eco 28 biały 2018

619,00 zł
Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Nowe pociągi dla SKM Warszawa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie